herb BIP - Urząd Miejski w Tucznie

www.tuczno.pl

Informacja ws. pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących

Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących

Od grudnia 2014 roku rusza Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

Organizacją lokalną realizującą Program jest Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP  w Tucznie przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznie.

Z pomocy tej mogą skorzystać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej spełniające kryterium określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekracza 150% odpowiedniego kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej  i korzystają ze świadczeń pomocy społecznej tj.:

1) 813 zł dla osoby samotnie gospodarującej;

2) 684 zł dla osoby w rodzinie.

 

Osoby, które nie korzystają ze świadczeń pomocy społecznej a znajdują się w trudnej sytuacji zobowiązane są do przedłożenia  pracownikom socjalnym tutejszego ośrodka pomocy społecznej, zaświadczenia potwierdzającego aktualne dochody (netto) osoby lub rodziny w celu zweryfikowania dochodów i zakwalifikowania do pomocy żywnościowej.

Każda osoba zakwalifikowana zobligowana jest do wypełnienia „Oświadczenia osoby ubiegającej się o pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa” (załącznik nr 1).

Osoby zakwalifikowane do pomocy żywnościowej otrzymają z ośrodka pomocy społecznej  skierowanie (załącznik nr 2) w celu otrzymania paczki żywnościowej składającej się z następujących produktów:

1)makaron świderki – 3 opakowania jednostkowe;

2)mielonka wieprzowa – 2 opakowania jednostkowe;

3)cukier biały – 2 opakowania jednostkowe;

4)olej rzepakowy – 1 opakowanie jednostkowe;

5)mleko UHT – 2 opakowania jednostkowe.

W związku z powyższym proszę o niezwłoczny kontakt z pracownikami socjalnymi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznie w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 10:00.

Kierownik MGOPS w Tucznie

 

Załączniki nr 1 i nr 2

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Wojciech Narel 11-12-2014 13:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 11-12-2014
Ostatnia aktualizacja: Wojciech Narel 11-12-2014 13:48