Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Tucznie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Instrukcja obsługi

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI

 Ustawa z dnia 6 września 2002 r. o dostępie do informacji publicznej  nakłada na administracje publiczną, w tym na nasz samorząd, obowiązek udostępniania informacji za pomocą publikatora teleinformatycznego zwanego Biuletynem Informacji Publicznej.

 Biuletyn niniejszy został utworzony zgodnie z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej  i jest dostępny całodobowo pod adresem internetowym:

                                http://www.bip.tuczno.pl

i można do niego zajrzeć także ze strony internetowej naszego samorządu (www.tuczno.pl), po naciśnięciu na przycisk <BIP>.

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu przedmiotowe.
Jest ono podzielone na Kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. Kategorie opatrzone są nagłówkami zapisanymi na granatowym tle.

 Informacja publiczna dotycząca naszej Gminy została podzielona na 6 głównych sekcji:

  •  Gmina Tuczno

  •  Organy

  •  Prawo lokalne

  •  Informacje

  •  BOI

  •  Serwis

Każda z nich została uszczegółowiona, czytelne, kolejne poziomy menu są dostępne pod poszczególnymi kategoriami i podkategoriami. Po wskazaniu kursorem myszy nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni a nazwa podkategorii zostaje podkreślona. Wybór interesującej informacji dokonywany jest, podobnie jak w przypadku każdej innej strony internetowej, przez naciśnięcie "przycisku" opisującego daną informację.

Jeśli do słowa lub wersu podłączona (podlinkowana) jest szersza informacja, słowo to lub wers są podkreślone, a po wskazaniu kursorem myszy przybiera on postać dłoni.
W każdym oknie istnieje możliwość wydrukowania zawartej w nim treści, zapisania jej na dyskietce (lub dysku), bądź po zapoznaniu się z treścią - zamknięcia okna.
Niektóre informacje i treści zawarte w Biuletynie Informacji Publicznej rozszerzone są o dodatkowe informacje dostępne w formie załącznika. Załączniki zapisane są w programie Word, Exel bądź są dostępne w folderze skompresowanym typu ZIP lub pliku graficznym zapisanym w formacie JPG. W celu odczytania załącznika na komputerze powinien być zainstalowany odpowiedni program a otworzenie załącznika wymaga jedynie „kliknięcia” na link.

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Tucznie jest aktualnie tworzony i kolejne informacje są wprowadzane systematycznie i na bieżąco.

Pozostając w przekonaniu, że niniejszy Biuletyn ułatwi Państwu dostęp do informacji publicznych dotyczących naszej lokalnej społeczności, zapraszamy do jego użytkowania.

Chętnie poznamy Państwa opinie na temat korzystania z informacji w nim zawartych - wszelkie uwagi, czy sugestie prosimy kierować na adres Redakcji Biuletynu:

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: 29-03-2004 15:56
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 01-01-2009
Ostatnia aktualizacja: Anna Sieczka 05-01-2009 13:38