Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Tucznie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Zarządzenie Nr 23 Burmistrza Tuczna


Zarządzenie Nr 23 /2006

Burmistrza Tuczna

z dnia 04 maja 2006r.

w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości lub opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Tuczno.

Na podstawie art. 7 ust. 3a ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2005r. Nr 236, poz. 2008)

Burmistrz Tuczna

zarządza co następuje:

§ 1. Ustala się wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Tuczno, stanowiące załącznik nr 1 do niniejszego Zarządzenia.

§ 2. Ustala się wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Tuczno stanowiące załącznik nr 2 do niniejszego Zarządzenia.

§ 3. Nadzór merytoryczny realizacji postanowień Zarządzenia powierza się Strażnikowi

Miejskiemu w Tucznie.

§ 4. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Uzasadnienie

Nowe regulacje prawne w zakresie ochrony środowiska wprowadzone postanowieniem art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005roku o zmianie ustawy o odpadach oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 175, poz.1458) nakładają na wójta, burmistrza, prezydenta miasta obowiązek określania i podania do publicznej wiadomości wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości lub opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

Określenie i przyjęcie przez Burmistrza Tuczna tych wymagań pozwoli jednoznacznie sprecyzować, jakie warunki musi spełnić każdy przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie w/w usług na terenie Gminy Tuczno, a tym samym spełnić niezbędne wymagania techniczne i technologiczne, bezpieczeństwa i higieny pracy, sanitarne i ochrony środowiska, pozwalające na świadczenie tych usług na oczekiwanym poziomie. Jak również pozwoli uporządkować dystrybucję świadczenia usług, objętych zezwoleniem na poziomie komercyjnym cenowo, wykluczając przedsiębiorców niewiarygodnych i przypadkowych, działających w tej branży.

Biorąc powyższe pod uwagę przyjęcie niniejszego Zarządzenia należy uznać za zasadne.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: 24-05-2006 12:01
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 24-05-2006
Ostatnia aktualizacja: - 24-05-2006 12:01