Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Tucznie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja ws. pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących

Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących

Od grudnia 2014 roku rusza Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

Organizacją lokalną realizującą Program jest Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP  w Tucznie przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznie.

Z pomocy tej mogą skorzystać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej spełniające kryterium określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekracza 150% odpowiedniego kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej  i korzystają ze świadczeń pomocy społecznej tj.:

1) 813 zł dla osoby samotnie gospodarującej;

2) 684 zł dla osoby w rodzinie.

 

Osoby, które nie korzystają ze świadczeń pomocy społecznej a znajdują się w trudnej sytuacji zobowiązane są do przedłożenia  pracownikom socjalnym tutejszego ośrodka pomocy społecznej, zaświadczenia potwierdzającego aktualne dochody (netto) osoby lub rodziny w celu zweryfikowania dochodów i zakwalifikowania do pomocy żywnościowej.

Każda osoba zakwalifikowana zobligowana jest do wypełnienia „Oświadczenia osoby ubiegającej się o pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa” (załącznik nr 1).

Osoby zakwalifikowane do pomocy żywnościowej otrzymają z ośrodka pomocy społecznej  skierowanie (załącznik nr 2) w celu otrzymania paczki żywnościowej składającej się z następujących produktów:

1)makaron świderki – 3 opakowania jednostkowe;

2)mielonka wieprzowa – 2 opakowania jednostkowe;

3)cukier biały – 2 opakowania jednostkowe;

4)olej rzepakowy – 1 opakowanie jednostkowe;

5)mleko UHT – 2 opakowania jednostkowe.

W związku z powyższym proszę o niezwłoczny kontakt z pracownikami socjalnymi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznie w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 10:00.

Kierownik MGOPS w Tucznie

 

Załączniki nr 1 i nr 2

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Wojciech Narel 11-12-2014 13:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 11-12-2014
Ostatnia aktualizacja: Wojciech Narel 11-12-2014 13:48