Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Tucznie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja dotycząca bezpłatnego transportu osób niepełnosprawnych/60+ do lokali wyborczych na terenie gminy Tuczno w wyborach do Sejmu i Senatu RP w dniu 15 października 2023 r.

Burmistrz Tuczna informuje, że w terminie do 2 października 2023 roku w Urzędzie Miejskim w Tucznie przyjmowane będą zgłoszenia zamiaru skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego / transportu powrotnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.

Zgłoszenie należy złożyć w jednej z poniższych form:

pisemnie

Urząd Miejski
ul. Wolności 6
78-640 Tuczno

ustnie

 

w tym telefonicznie

Urząd Miejski w Tucznie

sekretariat

67 259 30 35

w formie elektronicznej

email:         urzad@tuczno.pl
EPUAP:      /GminaTuczno/SkrytkaESP

lub

/GminaTuczno/Skrytka

 

Wzór zgłoszenia do pobrania znajduje się poniżej.

Wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o: całkowitej niezdolności do pracy, niezdolności do samodzielnej egzystencji lub zaliczeniu do I i II grupy inwalidów, a także osoby ? stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat, mają prawo do bezpłatnego transportu z:

  1. miejsca zamieszkania, pod którym dany wyborca ujęty jest w spisie wyborców, albo miejsca podanego we wniosku o zmianę miejsca głosowania, do lokalu wyborczego właściwego dla obwodu głosowania, w którego spisie wyborców ujęty jest ten wyborca;
  2. miejsca pobytu do najbliższego lokalu wyborczego w dniu głosowania, w przypadku wyborcy posiadającego zaświadczenie o prawie do głosowania;
  3. lokalu wyborczego, do miejsca, w którym dany wyborca rozpoczął podróż (transport powrotny).

Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa transportu do lokalu zostanie poinformowany o godzinie transportu do lokalu w dniu głosowania, najpóźniej w trzecim dniu przed dniem głosowania. Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa do transportu do lokalu lub transportu powrotnego, może wycofać swoje zgłoszenie albo zrezygnować tylko z transportu powrotnego nie później niż na dwa dni przed dniem głosowania.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maciej Kubisz 11-09-2023 11:23
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Alicja Wdowińska 11-09-2023
Ostatnia aktualizacja: - 11-09-2023 11:23